Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu


Aktuality

6.10.2016

Stropní konstrukce mohou být vytvořeny mnoha odlišnými způsoby. Nejčastěji jsou k tomu využívány technologie skládaného stropu (trámy se záklopem), nebo monolit, panel, případně monolitický montovaný strop (varianty Trime, Miako). Použití betonu ve stropních konstrukcích má celou řadu výhod.  

2.8.2016

Beton je přínosný stavební materiál hlavně z dlouhodobého hlediska. Dlouhá životnost ho činí spolehlivým materiálem pro využití při konstrukci plotů. V případě použití jiných  betonových prvků na domě, v jeho okolí a v zahradě je betonový plot skvělým doplňujícím kombinačním prvkem. Z hlediska dlouhodobého užívání je beton jako materiál na ploty ideální.

30.6.2016

Není snad univerzálnějšího materiálu, než je beton. Má mnoho podob a při stavbě se uplatní prakticky kdekoli. Povrchovými úpravami se dá změnit takřka k nepoznání a navíc se jimi dají celkově vylepšit jeho vlastnosti. Důležité je zvolit vhodný způsob povrchové úpravy pro danou plochu. Beton má zkrátka ve světě současného stavebnictví své výluční postavení.

31.5.2016

Betonové zdící tvárnice nabízí bohaté uplatnění jako spolehlivý materiál jednak pro obvodové stěny, nadezdívky základových pásů, nosníky, vložky pro betonové stropy ale hlavně jako klasický konstrukční materiál.

29.4.2016

Vždycky jste toužili po krásné skalce na zahradě, ale nemáte na to ty správné podmínky? Vytvořte si ozdobnou opěrnou zeď, která vám skalku nahradí a ještě navíc nebude tak náročná na údržbu.

30.3.2016

Beton jako stavební kompozit je v současnosti celosvětově nejpoužívanějším materiálem. Ve stručnosti lze beton představit jako práškový materiál, který po smíchání s vodou vytvoří jakýsi tmel.

29.2.2016

Mnozí z nás se rozhodují pro stavbu základů rodinného domu svépomocí. K tomu je třeba mít nejen stavební povolení, ale také objednat těžkoutechniku a zajistit si geodeta pro vyměření základů stavby domu. Pokud jste se k tomu odhodlali také, naše firma vám zajistí nejen většinu potřebného materiálu, ale také odbornou radu.

19.2.2016

Zveme Vás na 21. Pardubickou stavební výstavu, která se koná 3. - 5. března 2016 v Pardubickém IDEONu. Přijďte se podívat na největší podzimní přehlídku stavebních materiálů, technologií, služeb a novinek ve stavebnictví.

29.1.2016

Suchý beton je obecné označení pro beton, či potěr, jenž neobsahuje přidanou záměsovou vodu. Je v něm obsažena pouze vlhkost z kameniva. Suchý beton je tedy směsí kameniva, cementu a dalších přísad, například výztužných vláken. Ještě před tím, než je použit na stavbě, doporučuje se přemíchat jej v míchačce.

8.12.2015

Dříve pro beton platilo, že jej mají rádi architekti, ale běžní uživatelé jej nesnášejí. Dnes už je situace ale poněkud odlišná. Stále více uživatelů si k betonu nachází přímou cestu, vítá jeho kvalitu, odolnost, variabilitu a dokonce i jeho drsnou eleganci. Stále více investorů se uchyluje k tomu, že si u architektů zadávají dům z betonu.

Stránky

Hlavní menu